AY 'ımızın Sırları

Herkese Merhaba

Ay benim çok ilgimi çeken bir gök cismidir.Bunun en büyük nedeni kısmende olsa gözümün önünde olmasıdır.Bu konuda tartışmaya yetecek kadar araştırma yaptım sanırım ve sizlerinde bildiğiniz herşeyi paylaşmanızı istiyorum. Ay'ın kirli çamaşırlarını ortaya dökelim, ne dersiniz?

Bazı arkadaşlar yine karşı çıkacaklar ama

Ben bu konuda ısrarlıyım

Ayda son 2 seneden beridir sayısı 100 ü geçen insan kolonisi var.. Yer çekimi probleminide bir cihar geliştirerek çözmüşler.

Bir kaç ülkenin çin , amerika , rusya meksika vs vs.. ortak girişimi ile destekleniyor.

 

saygılar...

 

not: Din tarihimizdende bir bilgi peygamberimizin işaret parmağı ile işaret ederek ayı ikiye bölme olayının ünanmayanlara mücize olarak gösterilen olay..ıspatı geçen sene nette görüğün bir kaç fotoğrafla desteklenmişti. yarık izleri...umarım bulursam onları en kısa sürede siteye yuklerim.

Evet yükleyebilirseniz çok sevinirim.

1967 yilinda firlatilan Orbiter-4 uydusundan alinan 67-1805 seri numarali fotograflarda, Ay'in dünyadan görünmeyen ara yüzeyinin, uzunlugu 240, kalinligi ise 8 km olan bir yarik tarafindan kusatildigi belirtilmisti. Bu yarigin bariz bir sekilde yükselmis yan kenarlari, Ay'in ayrildiktan sonra tekrar birlesmesi sirasinda olustuğuna bir delildi.Çünkü meteor çarpasıyla böylesine düzgün bir yarığın olması mümkün değildir

 

Arkadaşlar fotoları yuklemeyi beceremedim ekrana gelen yukleme penceresinde url filan istiyor benim pc deki resme url filan nasıl eklerim bilmiyorum.

 

saygılar..

Ay ın kirli çamaşırı yokki :))

Anlayamadım? herşey zaten çok açık mı demeye çalıştınız yoksa ayla ilgili şüphelenecek şeylerin olmadığını mı?

Evet herşeyin çok ortada olduğunu düşündüm,ve o kadarda gizli kalan bilgilerin olmadığını..Birazda espri olsun dedim..

Size güvenebileceğimi biliyordum :D :)

sevgili palindromik,

kirli çamaşır olayına bende bir anlam veremedim ama, ''ay'' ve ''sırrları'' ile ilgili bir kaç belgesel tavsiye edebilirim...

ve dostum ay da son 2 seneden beri 100 kişilik insan kolonisinden bahsetmişsin, bu konun un kaynağını açıklarsan sevinirim, biraz fantazi gibi geldi bana...! 

Barış aynı soruyu ben sevgili arkadaşımıza sordum "Bazı arkadaşlar yine karşı çıkacaklar ama" dediği beni kasdediyor :)

Sn. BarisAslier

"Kirli çamaşır" kelimeleri sanırım arkadaşımız espiri yaparak ortama biraz samimiyet havası vermek istemiş diye algıladım.

Bu konuyu henuz ıspatlayamıyorum. ama adım gibi bildiğim inandığım konu ve bir olgu..

kaynak ahmet yada mehmet desem bu bişiyi değiştirmez. Asıl ıspat istemeniz lazım oda video yada foto olabilir.

ama video yada foto kaydım yok.

 

şu anki ay ve diğer gezegenlerle ilgili projeler bundan 10  20 30 hatta 40 sene öncesine ait.

 

bu projeleri buradan paylaşıp  hala bunların proje aşamasında oldğunu söyleyen arkadaşlara söleyeceğim bu tür konularda 80  90 ların bilgileri ve projeleri ile bizi kandırıyorlar derim.

yapılmış yada yapılmakta olan şeyler proje olarak karşımıza çıkarılıyor.

Mevcut teknoloji sandığınızdan çok öte aslında fantazi gibi gelmesi normal.

not : muzaffer bey kısmen sizde vardınız önceki konuda doğrudur.  saygılar.. :)

saygılar.

 

sevgili dostum, anladığım kadarı ile, böyle bir oluşumu kendi ''olabilir''lerinden yola çıkarak kurgulamışsın ve bu tür bir kurgu nun olabilme ihtimalli üzerinde duruyorsun... ki buna ancak ''saygı'' gösterebilirim!!

ancak olayı vitrine koyma şeklin biraz hatalı diye düşünüyorum..., ''kesin'' öyleymiş yerine ''olabilirmi'' diye bir başlangıç yapsaydın.... çok daha olumlu karşı yorumlarda bulunabilirdik....

saygılar...

Aslında kurgu yada olabilirlik ile ilgili bir durum değil. Tek sorun bunu şu an ıspatlayamamış olmam.

Buna inanırsınız yada inanmazsınız. saygı ile karşılarım doğal olarak

Ancak ben filma yad fantezileri çoktan  aştım..

Eğer siz yazılanlardan böyle bir karakter yada düşünce analizi yapabiliyorsanız. Bravo doğrusu..Bana tebrik etmek düşer.

 

saygılar.

sn. palindromik,

yorumumu analiz olarak algılamanız biraz üzücü... çok net ve açık bir yorum yaptığıma inanıyorum... umarım günün birinde sadece sizin ''haberdar'' olduğunuz ve kesin olmuş olan bu koloni olayını herkese ispatlayabilirsiniz, işte o gün! size bir özür borçlu olcam....

çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim...

 

O gün gelince zaten konuşacak bişi kalmayacak. özüre de gerek olduğunu sanmıyorum . çünkü kendi tarafınızdan haklsınız video yada bir foto yok. yada bir haber.

Bu bilginin güncel medyada dolaşan bir bilgi olmadığının altını çizmek isterim sorun zaten buradan kaynaklanıyor.

mevcut ve bilinen  bişiyi paylaşmak güzeldir . bizim gibi sıradan insanların ıspatının olmadığı ancak halen devam eden ve etmekte olan o akadar çok şey varki.. .Ben bir şekilde bu bilgiyi aldım ama elimde kanıtlarım yok vede paylaşmak istedim.. yoksa kendimi niye bukadar kasayım yada rezil etmeye çalışayım.

önceki yorumunuzdaki gibi yazmak istedim aslında " ayda koloni kurabilir " yada "çalışmalar var" inanın elim gitmedi. var olduğunu bildiğiniz bir konuyu sırf ıspatlayamadığınız için ( aslında çok önemli bir konu ıspat ) henüz olmamış gibi yazmak yad yazmaya çalışmak çok zor .. benim elim gitmedi. o şekil yazmaya.

Bu konuyu daha gündeme taşımıyacağım. Zamanı gelince hepimiz göreceğiz zaten.çok uzun süre saklayamazlar.

 

 

saygılar.

 

 

Arkadaşlar kirli çamaşır diyerek espirili bir şekilde ayda olup biten ve bizim haberimiz olmayan şeyler demeye çalıştım hepsi bu.

Astronotların kirli çamaşırları orada olabilir :) Buda espri sakın yanlış anlama lütfen..Gecenin esprisi biraz renk olsun :)

:D:D

Ben en iyisi biraz dikkatinizi dağıtayım :):)

Ay'ımızın dünyadan daha yaşlıymış.Ve güneş sistemindende...
Ayda yapılan sismografik testler sonucu ayın "donk"ladığı söyleniyor.İçi boş şeyler donklar.Yani ayın içi boşmuş.

Benim teorim dünyanın yörüngeye oturması için ve her zaman masum görünen bir gözlem evi gerektiği için bazı "bilinmeyen dostlarımız" bize bir yapay uydu hediye ettiler.

Güneş sistemindeki hiçbir gezegenin uydusu gezegenine oranla bu kadar büyük değil.Ay dünyanın 4'de 1'i !

Sizcede bu bize hep aynı yüzünü gösteren beyaz top birazzz....Şüpheli değil mi??

Sizden de bekliyorum böyle tahminler ve bilgiler.Tartışmak gerçeğe varmanın öğretici, akılda kalan ve sağlıklı yollarından biridir.

Ama nedense bana bu kullandığın kelimeler biraz komik geldi ""Ayda yapılan sismografik testler sonucu ayın "donk"ladığı söyleniyor.İçi boş şeyler donklar.Yani ayın içi boşmuş"" Alemsin yaa 

Duyulan geçmiş zaman kullandım.Bunları heryerde okuyabiliriz.Tartışalım diye yazdım.İllaki gerçek demiyorum yani.

"Donk" lama işi de aslında donkladığı için değil gönderilen ses dalgaları boşluktan yansır gibi dönmüş yani yankılanma söz konusu yoksa donk dememiştir yani :D

Siz illa yorum istiyorsunuz hadi yazayım bari :) Düşünün ki dünyada canlı hayatın olması için gece bir ışık kaynağına ihtiyacınız var bunuda ay yapıyor,ay olmasaydı dünyada büyük bir olasılıkla hayat olmazdı veya çok zor olurdu.Ayın görevleri arasında gece dünyayı aydınlatmanın yanında gel git gibi canlı hayata katkısı olan bir görevi de var.Ayrıca dünyanın etrafında dönüşüne bakarak zamanı ve takvimi insanlar hesap edebiliyor..

Ve yine dünyanın dengesini sağlamada bir tür görev yapıyor.Bunun gibi daha nice görevlerinin olduğu bir uydu yapay olarak birileri tarafından yerleştirilmiş olamaz..Zaten bu bir uydu, devasa bir uyduyu hangi güç ne ve nasıl bir şekilde yörüngesine yerleştirebilir ki..Olayın dinsel yönüne girmeyeceğim ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır...

Evrenimiz devasa büyüklükte yani insan aklının henüz algılayamayacağı kadar.Bu büyüklükte bir evrende son derece gelişmiş canlılar kesinlikle vardır onların teknolojileri ile gezegen inşa etmek hiç de zor olamasa gerek.(tabi bu bir teori hem de sadece benim teorim :D)Burda hayat olması için hesaplanmış ince ince çalışılmış başarılı bir proje gibi sanki...Ve ben dinsel açıdan son derece esnek biriyimdir dilediğinizi söyleyebilirsiniz.Sertçe eleştirebilirsiniz :D ben ciddiyim rahatsız olmam. Hem bakarsınız belki de sizle tartışarak daha doğru şeyler öğrenebilirim ...

gezegen inşa etmek  :) Bu kelimeleri nereden buluyorsunuz dedim ya alemsin :)

Artık inşa etmek mi diyorlar üzerinde değişiklik yapmak mı bilmem ama doğal olmadığı fikrini de aklımdan çıkaramıyorum

Tabii ki doğal değil..O kadar muazzam görevleri varki,insanlar bir uydu bu kadar mükemmel görevleri yapamaz deyip bu mutlaka uzaylılar tarafından yerleştirilmiştir deyip işin içinden çıkıyorlar..Doğal değil çünkü onu itina ile oraya yerleştiren ve onu harika kılan bir güç var..

Bu güç ayı yerleştiren güçlerin işlerini bu derece muazzam yapmalarını sağlayan güç.Sanırım ben dolaylı siz doğrudan aynı şeyi söylüyoruz ?

"ayı yerleştiren güçlerin işlerini bu derece muazzam yapmalarını sağlayan güç"  derken siz başkalarını kasdediyorsunuz,ben ise tek bir güçten bahsettim..Yani ayın yerleştirilmesi esnasında başka güçler kullanılmadığını bunu sadece tek bir gücün yaptığını ima etmeye çalıştım..

Anlıyorum ve anlayışla karşılıyorum çünkü ikimizin de düşüncesi aynı sonuca varıyor ve aynı kaynaktan yola çıkıyor.Benim için önemli olan da bu.

Hadi ama kimsenin teorileri yada düşünceleri, fikirleri yokmu paylaşalım lütfen!

Sayfalar