Ufolar Başka Bir Boyuttan mı Geliyorlar ?

UFOLAR BAŞKA BİR BOYUTTANMI GELİYORLAR ?

Ufolara açıklama getirmek isteyen bir çok teorinin gösterdiğine göre bu cisimler sanki bizim boyutumuzun dışından başka bir boyuttan geliyor gibiler.

Havada hiç bir şey yokken ,birden kübik bir cisim havada beliriyor.Cisim gittikçe büyüyor,yavaşça çevresinde dönüyor ve yine arkasında hiç bir iz bırakmadan birden kayboluyor.Bir kaç saniye önce bir dört boyutlu cisim bizim üç boyutlu dünyamızda belirdi.Evet, gerçekte hayal edemeyeceğimiz bir olayı bir anlık gördük.Eğer böyle bir anlatım inandırıcı geliyorsa sebebi son 50 yıldan beri gelen ufo raporlarıdır.Bir çok görgü tanığına göre cisimler hiç yoktan birden beliriyorlar ve birden yok oluyorlar.Bu görgü tanıklarının yaşadıklarından dünya üstü bir araç gördükleri kanısı ortaya çıkıyor.
Peki ama bu olayların açıklaması bu mu?
Ufologlar arasında bir fikir önemini arttırıyor.'' Başka boyutlar ''.
Bu teori belkide sadece ufolerı değil bir çok paranormal fenomenleri en iyi şekilde açıklayan alternatif bir fikir olabilir.

BAŞKA BİR DÜNYANIN GÖRÜNTÜSÜ
Günümüz bilim adamları 4 boyutu kabul ediyorlar.(3'ü boşluktan 1'i zamandan oluşuyor)
3 boyutlu bir evrende yaşadığımızı eski yunan matemetikçisi Euclides o ünlü geometri kitabında ( Element - MÖ 300) yazdığından beri biliyoruz.Bilim adamları ancak 20. yüzyılda 4 boyutlu yer zaman konusunu anlamaya başlamışlardır.
20. yüzyılın başında Albert Einstein 'ın çalışması ve sonre Alman matematikçisi Herman Weyl bir 4 boyutlu yer - zaman sürekliliğini daha anlaşılır bir dille açıklamaya çalışmışlardır.Bu düşünceler bir devrim niteliğinde olup diğer bilimadamlarınıbu konuda araştırmaya itmiştir.Hatta yakında 5. boyutu algılayacağımızın sinyalleri var bazılarına göre.
Bazı ufologlar ufolar hakkında başka bir boyut açıklamasını çok garip buluyorlar.Gerçekten eğer boyutumuz ve yer -zamanımız dışında böyle bir cisim varsa ve bu boyutumuza gelse çok büyük dünya dışı bir izlenim yapardı.

İKİ BOYUTLU ÜLKE
1884 yılında Edwin A. Abbott bu olaylara benzeyen şeyler yaşanan romanını okuyuculara sundu.( Flatland - Düz Ülke)
Düz ülkede yaşayanlar çok incedir.Onlar 2. boyutta yaşıyorlar ve yanı başlarında bulunan 3. boyuttan haberleri ve fikirleri yok.Kitabın konusu kısaca ; eğer 3. boyuttan bir cisim bu insanların yaşadığı düz ülkeden geçerse ne olur ? Örneğin eğer kurşun şeklinde bir cisim düz ülkede haraket ederse önce kendisini o ülkeye (2. boyuta) değdiği yerde bir nokta şeklinde gösterir.Yoluna devam ederken düz ülkede yaşayanlar bir daire görüyorlar.Daire büyümeye devam ederken birden küçülüyor ve kayboluyor.Bu olay onları 2. boyutta görülen bir 3.boyuttan gelen cisim olayını yani UFO fenomenini araştırmaya itecektir.
1947 'den beri inanılmaz manevralar yapan, birden ortaya çıkan ve birden ortadan kaybolan , şekil değiştiren ,çok yükseklerde uçabilen garip ufolar rapor edilmektedir.
Bu esrarengiz cisimler genelde teknolojik bakımdan gelişmiş , dünya dışı yapısı olarak görülüyor.Peki ama başka bir boyuttaki esrarengiz cisimler dünyamızda beliriyor olamaz mı ? Bir çok ufolog bu hipotezi başka bir gezegenden gelenler hipotezinden daha inandırıcı buluyor.
Güneş sisteminde yapılan araştırmalar komşu dünyalardan birinin akıllı hayat barındıramayacağını gösteriyor.Ve eğer başka dünyalarda yaşayanlar varsa bile çok büyük bir olasılıkla bize ulaşamazlardı.Çünkü bize ulaşmak için uzayda yüzlerce,binlerce ışık yılı yolculuk etmeleri gerekecekti.

ALGILANAMAYAN VARLIK
Eğer ufolar başka bir boyutun eserleri ise ,bize gelmeleri için güneş sisteminde başka bir gezegende yaşamaları gerekmez.Sadece zaman - mekan aşmalarıda gerekmez.Sadece tepemizde yaşayıp bu dünyayı bizimle paylaşabilirler.Tabiki bizim algılayamadığımız bir boyutta.Cismin (bizim boyutumuzda)belirmesi, sadece bir geçiş , kayboluş ise diğer boyutta belirmesi olarak gerçekleşecektir.
Başka bir çekici fikir , belkide birçok diğer boyutlar olduğudur.

DAHA ÇOK BOYUTLAR
Kablo teorisine göre 15 milyar yıl önce kainat yaratıldığında 4 değil 10,11 boyutluydu.O günden bu güne kadar geçen süre içinde kainat kendisini 4 boyuta kadar açmıştır.4. boyuttan 3'ü boşluk 1'i zaman olarak kalmıştır.Diğer boyutlar katlanmış durumda kalmışlar ve bildiğimiz evren üzerinde neredeyse hiç etkileri olmamıştır.Bu yüzden kablo teorisinin katlanmış durumdaki bu boyutları , ufo ve diğer paranormal fenomenleri açıklamada çok az bir yer almaktadır.Prensip olarak bizim boyutumuz dışındaki boyutlar, dünyamıza etki ettiği sürece algılanabilir.Yapılan bir çok deneye göre bu söz konusu değil.Bilim adamlarına göre eğer bu boyutlar gerçekten varsa bile dünyamıza etkileri olmadığı için yokmuş gibi algılanacaktır.

BOŞLUK - DOLULUK
Ancak yinede bu bir çok ufoloğun cesaretini kıramamaktadır.Onlar bu teorilere biraz hak verirken farkında olmadığımız diğer önemli rol oynayabilecek faktörleri aramaya devam etmektedirler.
Bilim adamları şunuda ekliyorlar: Başka bir cismin veya varlığın bizim boyutta belirmesinin imkansız olduğunu kanıtlamak olanaksızdır.Bu yüzden bir çok ufolog ufoların başka bir boyuttan 4 boyutlu ( 3 yer 1 zaman) dünyamıza geldiği fikrini bir kenara koymuyorlar.Veya o cisimlerin içinde gri küçük adamlar oturuyorlar mı? Bu başka bir tartışma konusudur.

Ufoloji Forum: 

evet belki bu tür olaylar yaşanıyor olabilir.Bunla ilgili olarak okuduğum bir kitapta buna benzer şeylerden bahsediyordu.Ama ufoların aniden belirip kaybolmasının dışında çok uzun süreli ve tekrarlayan hareketleri var.Belki başka bir boyutu geçiş olarak kullanabilirler.Andromedadan gelen ufo adlı kitapta Profösör hernandez ile iletişime giren uzalı bayan şu anki teknolojimiz ve düşünce sistemimiz ile yıldızlar arası yolculukların imkansız olduğunu onların bizim için imkansız gözüken mesafeleri 7-8 saatlik zamanda aldıklarını bildiriyor.Bunu yaparkende 4.ve 5.boyutları kullandıklarını söylüyor.

yani aynı mekanı birlikte paylaşıyoruz ama birbirimizin farkında değilmiyiz ?? böle bişey olabilir mi?

Okuduğum Kadarıyla Ve anladığım Kadarıyla aynen öyle, aynı erde farklı boyutlarda yaşıyoruz , biz, bizim bildiğimiz katı alanda yaşıyoruz , onlarda onların bildiği katı alanda yaşıyor , Yani Aslında Bildiklerimizde Tam olarak evrene uyan doğrular değil , kendi doğrularımız fakat yazı ne derecede kesin olarak doğrulanır bilinmez. o tarihe kadar sadece bir teori.

Çok Mantıklı Aslında ama Çok daha geniş düşünmeliyiz , Boyutlar arası ne gibi farklılıklar olur bilemiyorum ancak başka gezegenlerden başka yaşam formları olduğu bana göre kesin fakat buradakine göre bide boyutlar çıkıyor ,  yani istemedenmi bize görünüyorlar yada onlarda ne yaptıklarını bilemiyorlarmı ? 

Bilim imkansızı imkanlı kılmak değil midir?

Ziyaretcılerımızın baska bır boyuttan gelme olasılıkları yenı ortaya atılan bır kavram degıl. Buda olasılıklar arasında. Paylasım ıcın tesekkurler

Bana öyle geliyorki içinde yaşadığımız Dünyanın bulunduğu Evrende Bilimsel algılama ile kaç boyut varın yanıtı henüz yok gibi.(Kesin ve Kimsenin hayır demediği.)Her ne oluyorsa Dünyamız ve bizim aramızda,Bu Boyut konusunda yazılmış çizilmiş geçmiş ve günümüzde çok fazla bir şey yok.11.boyuta kadar söyleniyorda bunların ne anlama geldiği her birinin diğerleri ile bağlantı ve farkları nedir bilinmiyor.Bilmeyi çok isterdim doğrusu.Ben kendi hesabıma konuşursam sadece 7 boyutun kesin olduğunu biliyorum oda kitabımızda bahsedildiği için.11.boyuta kadar olan bilgiyi kimler neye dayanarak söylüyor?

 Ruhun içinde gezdiği bedenimizle ne kadarını algılamaya proglamlandık bilinmez.Ufo araçları manyetik alanları kullanarak yada bu sistemle çalışıyor söylencesi var,Bu şekilde Dünyamızda görünüyorlar veya Geliyorlarda demek gerekiyor(Roswell vb olayları nedeniyle).Bu durumda ddv ların Madde anti madde,çekim ve Boyut konusunu çok iyi biliyor olmaları gerekiyor.Bundan dolayı onların geldiği boyutu bizim sadece güneş sistemi dışından geliyorlar dememiz bize mantıklı geliyor.Mekan tamam,peki zaman?hangi zamandan,yada hangi boyuttan geliyorlar.Geldikleri gezegenlerin adlarını yazıyorlar sadece??

2010 da biz yaşıyorsak onlardamı 2010 dalar,yoksa 2010.u mu ziyaret ediyorlar?Bize birşeylermi olmuş gelecekte,onun içinmi onlar tarafından yakın markaja alındık.Böyle soruların yanıtlarınıda bulsak iyi olacak,tabi bulunabilirse.Sadece onları görebilmek,varmı yokmu dan sonra yeterlimi?

Bu konularda yazılmış net şeyleri olan varsa paylaşsın,Gerçekten bilgi genişlemelerine ihtiyaç var.yoksa herşeyi bize sunulduğu gibi kabul edeceğiz,görüntülere nasıl fake diyebiliyorsak,yazılanlarıda ayırt edebilmeliyiz.

Günümüzün somut olan tek sevindirici şeyi CERN.Şimdiden heyecanlı şeyler söylemeye başladılar hemde bilimsel olarak..Sınırsız Bilgiye açılan kapı belkide bununla olacak ve bizde bu zamanda yaşıyoruz.

Yazımı sonlandırırken,Sevgili Dakart ın paylaşımı için teşekkürlerimle birlikte devamlılığını da isterim tabi ki.Yalnız biz bu bedenimiz ve bu beynimizle diğer boyutları anlıyabileceğimizi hiç sanmıyorum.Birşeyler,ilaveler,araçlar gbi gereklilikler olması gerekiyor,Donanım farklılığı gibi.Özel gözlüğü olmadan 3 boyutlu filmi nasıl algılamıyorsak gibi.Beynimizinde bunlara hazır hale getirilmesi gerekli.Ufolarda Belkide bu nedenle bizimle doğrudan aynı platformda olamıyorlar.Aynı zamanla sorun yok aynı boyut konusu sorunlu buda gayet normal.Onlar nelerden korkar bilmiyorum ama ben şahsen onlarla yüz yüze gelseydim baya korktuğumu anlarlardı.

 

saygıdeğer üye kardeşlerim bu paylaşım şu andaki yorumumdan bir sene önce yapılmış fakat bende bir yorumda bulunup fikirlerimi  beyan etmek istiyorum öncelikle şunu belirteyimki insanoğlu teknoloji olarak somut olarak madde üzerinde yoğunlaşıyor örnek olarak uzaydaki gezegenler ile atom ile iilgileniliyor bilimadamlarımız görünen nesnelere ağırlık veriyor halbuki boyutlar ile kimse uğraşmıyor çünkü çok karışık bir konum bu boyutlar mantıklı olarak yine aynı uzayda fakat erişimin mümkün olmadığı mesafeleri kavram olarak boyut dediğimiz aracı kullanıyor olabilir mesela 10 ışık yılı uzaklıktaki mesafeye çok kısa bir zamanda alabileceğimiz bir geçiş tüneli var olabilir bana göre boyutttan boyuta geçiş tünelleri varolabilir bunuda dünya içinde aramamalıdırlar bu geçişleri uzayda vede yakınlarımızda veya belli konumlarda olabilir ve buda belli matematiksel hesaplamalar ile yerleri bulunulabilir amma biz hala bunlarla uğraşmıyoruz ufolar görüldü ufolar kayboldu ufolar şöyle oldu böyle oldu gibi konulara ağırlık veriyoruz halbuki bunlar çok uzaktan geliyorlar ise o kadar uzak mesafeyi nasıl kısa zamanda geldiler nasıl geldiler gibi konulara ağırlık vermek gerek tamam ufo vardır bunu kabul edelim ufoların varlığı binlerce yıl önceden bile tesbit edilmiş görülmüştür amma nasıl geldikleri konusu üzerinde fazla yoğunlaşılmamıştır benim fikrimce dediğim gibi bu tanımlanamayan akıllı varlıklar boyutları geçiş tünelleri aracılığı ile aşmış olabilirler çünkü şöyle bir varsayımdada bulunabilirim ufo içindeki akıllı varlıklar sonuçta bizim gibi biyolojik varlıklardır dayanma mukavemetleri belkide bizden farklı olabilirler bizden dayanıklı olabilirler fakat her biyolojik yapının bir dayanma mukavemet sınırı vardır uzun süre ışık hızına dayanamayabilirler onun için geldikleri bölgenin uzaklığı her ne olursa olsun uzayda belli bölgelerdeki geçiş tünellerini kullanarak boyut değiştirebilirler zaten binlerce yıldır dünyamızı ziyaret edenlar bu varlıklar elbetteki geçiş bölgelerini çok daha iyi bilirler hatırlarsanız stargate dizisindede boyutlara geçmek için geçiş tünellerini kullanıyorlar buda çok daha mantıklı geldi bana benim teorim budur zaten kitabımız azimüşan kuranı kerimde semanın kapıları diye geçer bu geçiş tünelleri karadeliklerde olabilir amma karadeliklerin daha gizemi bilinmediği için bir şey diyemeyiz aslında karadelikler ile ilgili bir paylaşım açmamız lazım bakın arkadaşlar cinlerin boyutu ile uzaydaki boyutu karıştırmayalım dünyadaki boyut aslında uzaydan daha farklıdır dünyadaki boyutu görememezin nedeni bilindiği üzere cin gibi varlıkların ışık hızında hareket etiklerinden dolayı algılayamayız fakat uzaydaki boyuttan gelenleri görüyoruz şu anda bu yazıyı yazarken yalnız geçmişteki öğrendiklerimden astral seyahat gibi konulara verdiğim eğilimden vede bu ufo konularına çok uzun bir zamandır inandığım vede araştırdığım için öğrendiklerimden fikir beyan ettim böyle bir konu hiç aklımıza gelmemişti sağolsun bu konu başlığını açan dakart kardeşimize teşekkür ediyorum yok aklıma gelmeyecek düşünmeyecek vede yoğunlaşmayacaktım şunuda belirteyim arkadaşlar benimfikrimce asıl püf noktası bu boyutları araştırırsa aradığımız önemli konulara ulaşabiliriz