Mars'tan kafa karıştıran resimler geldi! Hareket eden kayalar!..

Uzun zamandır Mars gezegeninde yaşam olduğuna inanan çevreler ve buna karşı çıkan çevrelerin ikisi de bu resimler karşısında heyecana kapılmış durumdalar. Çünkü Mars'tan gelen resimler iki çevrenin de beklemediği gariplikler içeriyor. Bu resimler belirli aralıklarla NASA'nın uzay aracı tarafından çekilmiş olan resimler. Resimlerdeki gariplik ise şu ki; ilk resimde büyük bir "kaya gibi" görünen şey ikinci resimde yerinde değil! Daha da şaşırtıcı olan şey ise bu "kaya"nın üçüncü resimde olması gereken yerden biraz uzakta farklı bir yerde duruyor olması! Mars'ta yaşam olabileceğine inanan bilim insanları bile bu yaşamın mikroskopik derecede var olabileceğini düşünmektedirler. Bu açıdan bakıldığında NASA'nın uzay aracından gelen bu görüntüler, bu bilim insanları da dahil olmak üzere tüm bilim camiasını şaşırtmış ve ciddi anlamda düşünmeye itmiştir. İŞTE İLK RESİM..
VE İŞTE BİR SÜRE SONRA ÇEKİLEN İKİNCİ RESİM..
SON OLARAK İYİCE ŞAŞIRTAN ÜÇÜNCÜ RESİM
Daha da şaşırmaya hazır olun çünkü bilim insanları şaşırmaya devam ediyor. Aşağıdaki fotoğrafta ise ilk bakıldığında herhangi bir sıradışılık görünmüyor ama yakından incelendiğinde, NASA'nın uzay aracının tekerleğinin altında kalmış olan "kaya parçası"nın ortadan ikiye ayrıldığını görebiliyoruz. Burada bizleri düşünmeye iten şey ise, bu "kaya parçası"nın parçalandıktan sonra içinden akan sıvı! KAYANIN İÇİNDEN AKAN BEYAZ SIVIYA DİKKAT!
Ayrıca Mars yüzeyinde aynı noktanın çekilen iki farkı fotoğrafında yine birşeylerin yolunda olmadığını görebiliyoruz.

Yorumlar

Mars'ta eğer hayat varsa bu çok garipsenecek bir durum değil. Çünkü eğer Dünya'nın sonu gelirse uygarlığı Mars'a taşıma gibi projeler okudum. Eğer gelecekte Mars'ta biz yaşabileceksek, orada başkalarıda yaşamış veya yaşıyor olabilir.

buna benzer birşey ben de duymuştum ama benim duyduğum herkes için değil sadece elit* kesim için olduğuydu bu projenin. . .

bence gerçekten marsta çok küçükte olsa hayat var.

Zaten milyonlarca yıl önce marsta su bulunduğu biliniyor.En
azından mikro düzeyde yaşam olduğu yadsınamaz ancak fo-
toğrafta görüldüğü gibi kayanın farklı yerlerde bulunması
farklı nedenlere bağlanabilir.Örneğin kameranın merceğinde
veya zaman ayarında bir sorun çıkmış olabilir.Bu bir kanıt
değildir.Fakat kayanın içinden akan sıvı düşündürücü...

 ben mars'ın bize gösterildiği renkte olduğuna inanmıyorum. Bütün mars görüntüleri fotoğrafçılıkta sephia denilen renk paletine çevrilmiş gibi duruyor. aynı şey ay için de geçerli o da gri tonlara çevrilmiş gibi duruyor. zaten burada bi belgesel de var ay ile alakalı onda da aynı şeyden bahsediliyor. Atmosferimiz renkleri süzüyor ve biz ayı gri görüyor olabiliriz. İnternette chemtrails diye araştırma yaptığınızda karçınıza çıkacak şeylere dikkat edin. Bu işlem son zamanlar 4000-8000 Euro'ya alınabilecek güçlü teleskoplar çıktığından beri yapılmaya başlandı.

abi bu ne yha ama bence mikroskobik canlıların işi deel bu hiç aklınız alıyomu mikroskobik canlıların kayaların içerisinde olupta kayaları harek ettin minik warlıkların hareket ettirmeleri biraz saçma ama bence bu daha farklı bişey mesela kayanın kendisinin canlı olması olabilir zaten insanın yaşamsını b salayacak herşey var su ve tarımda kullanılan bi element varmış ancak adını unuttum  düşünün yani belkide bunlar  uzay aracını takip etmek için gönderilmiş olabilir bu gelişme gerçekten çok büyük bi dönüm noktası bence

Unutmayalım ki Dünyamızda da ilk ilkel yaşam bu şekildeydi.Yanardağların faaliyeti bittikten sonra ilk organizmalar hareketlenmeye başladı ve havaya oksijen-karbon ve de nitrojen salarak bir atmosfer oluşmasını sağladılar.Marsa bakınca dünyamızın milyarlarca yıl önceki ilkel halini görebilirisiniz.Belki 100lerce ya da binlerce yıl sonra burada da bir atmosfer oluşacak ve yaşamın ilk evreleri şekillenmeye başlayacaktır...

benim yorumum biraz daha farklı, ben de diyorum ki, amerika başta olmak üzere birçok ülke (rusya, çin, vs..) uzaydaki hayatla ilgili birçok bilgiyi bizden saklıyor ama kendi bunlardan çaktırmadan para da kazanıyor. nasıl mı ? hollywood'un sadece bir film yapım yeri veya şirketi (neyse işte) olmadığını belki duymuşsunuzdur, orada asıl olarak bazı teknolojiler üretildiğini - deneyler yapıldığını ve filmlerde de bunların bir kısmının (heyecan katma amaçlı) kullanıldığını okumuştum.

bir de hem starwars, hem star trek, hem de stargate gibi başlıca yapıtlara baktığınızda görüyorsunuz ki, uzaylılar çok çeşitli şekillerde; kimisi eciş bücüş - kimisi insana çok benziyor. . . (ki bunların da illa ki bir gerçek kaynağı var)

bence marsta eğer hayat (bir şekilde) varsa ( ki var gibi görünüyor) o zaman o hareket eden şeyler uzaylı canlılar da olabilir - sert esen fırtınaların rüzgarları da. unutmayalım ki uzayda hayat hakkında o kadar az şey biliyoruz ki, aklımıza hayalimize gelmeyecek bin türlü şey olabilir orada gördüklerimiz. ve sırf aklımıza buna benzer birşey gelmiyor diye sahtedir sahte demek çok büyük yanılgı olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar marsın yüzeyü sürekli hareketlidir ondan dolayı olabilir.

 Elvis bencede doğru sölüyorsun.Bu ayı bombalama işindede birşeyler var.Zamanıda tam çinin uzayda büyük adımlar atmaya başladığı sene bombaladılar.Bence abd başta olmak üzere ülkeler çok şey biliyorlar.

arkadaşlar  bir şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum o fotoğraflar viking 1'in gönderdiği resimler. Viking 1 ne zaman Marsa gitmişti? 70 'lerde mi 80'lerde mi? Resimler eski. Ayrıca marsta esen kuvvetli rüzgarlar o kayaları hareket ettirmiş olabilir.  Resimler gerçekten ilginç. Tabii şimdi ortaya çıkarılmaları bence esas sorgulanması gereken nokta. Birde dikkatinizi çektimi bilmiyorum eski astronotlar Nasadan emekli olduktan sonra ufolar hakkında konuşmaya başladılar. Ya vicdanlarını rahatsız yada bilinçli bir çaba var.

Degerli arkadaslar,

Mars, Ay'dan daha dikkatli incelenmesi gereken bir gezegen olmalı bizim icin. Cunku bulgular onu gosteriyor. Yuz sekıllerı, piramit oldugu ıddaa edılen tepecıkler, goruldugu ıddaa edılen varlık, yukarıda bahsedılen hareket ettıgı ıddaa edılen kayalar, kayalardan akan sıvılar vs vs. Bır kere surada yanılıyoruz. Gerek ay gerek mars dıger gunes sistemımızdekı dıger gezegenler gerekse dıger galaksılerde karsılasabıleceklerımız bızı oldukca sasırtabılır. Dunyamızda hareket etmeyen kayalar baska gezegenlerde cesıtlı nedenlerden oturu yuruyebılır. Agaclar yuzebılır, balinalar ucabılır, masum gorunen varlıklar bırer canavar, canavar gozuken varlıklar masum olabılır. Kurgular uzadıkca uzar. Bu orneklerın sonu yok. Hayal gucunuze baglı. Her zaman soyluyorum. Sasırmak, afallamak istemiyorsak A'dan Z'ye alıstıklarımızı mavi atmosferimizin icinde bırakmamız sart. Cunku onlar bu gezegene ait yasam formları. Daha ileri etaplarda x bir gezegen icin alıstıklarımızın uygun olup olmadıgını arastıracagız.

Hareket eden kayalar, kayaların ıcınden akan sıvılar gıbı bulgularda cok dıkkatlı olmamız gerekıyor. Dısarıya acılalım, yenı yasamlar bulalım hedefıne hızlı adımlarla gıtmek ısterken yapılacak basıt ve ufak bır hata ıle ınsanoglunun sonunun gelmesıde muhtemel senaryoların ıcınde. Misal; o sıvı dunyaya getırıldıgınde bir sekılde bır nedenden dunyaya, insanogluna zarar verse olusabılecek durumun dehsetın vehametını bılemıyorum kavrayabılıyormusunuz ? Insanoglu, laboratuar ortamında yaratıldıgını dusundugum AIDS, Kus gribi gibi viruslerden cekmedimi ? ve hala daha cekmeye devam etmiyormu ? Yanı karsımıza bır alien veya predator cıkmasını bekleme ihtimali gordugum kadarı ıle ınsanoglunda oldukca fazla. Olamaz mı pekı ? neden olmasın. Dedim ya aslında her ıhtımale acık olmamız ve sasırmamamız gerekıyor.    

veyahut daha sevimli, sempatik, sevecen bir canlının karsımıza cıkma ıhtımalı. E.T. gibi.

Ama ozetle cekındıgım dıger bır hususta dunyamıza gelecek, getırılecek mikroskobik bir yasam formunun bize cok ciddi boyutlarda zarar vermesi ihtimalidir.

Gelelım asıl konumuz, meselemız, goz agrımız ve gozdemız Mars'a.

Mars bize uygun bir yer degil. Cok az sayıdakı ınsanın orada yasaması ancak oraya kurulacak olan bır us vasıtası ıle mumkun olabılır. Buna gerek duyulacakmı ? ılerıde gorecegız. Ama genel manada genel anlamda ınsanoglunun Mars'a topyekun gıtmesı ve o kızıl ! gezegen uzerınde yasaması altını cızerek soyluyorum ısrarla soyluyorum ustune basa basa soyluyorum mum-kun de-gıl. 

Neden ? Ortaya bırsey atıyorsam bır ıddaa'da bulunuyorsam elbettekı nedenlerınıde acıklamak zorunda hissediyorum kendımı. Madde madde acıklamaya calısayım.

1) Dünya’nın atmosferine oranla çok daha soğuk bir havaya sahip olduğu bilinen Mars’ın güney kutbu, Dünyamızın güney kutbu gibi sulu buz ile değil, donmuş karbon dioksitten oluşan bir buz kapak ile örtülü.
Bilim adamları bunun sebebinin kış mevsiminde -140 dereceye kadar inen sıcaklığın karbon dioksiti bile dondurması olarak gösteriyor

2) Mars’taki fırtınaların kaynağının Güneş olduğunu, gezegenin her günberide (Güneş’e en çok yaklaştığı zaman) çok güçlü fırtınalara maruz kaldığını belirttiler. Bir günün Dünyamızdan 40 dakika daha fazla sürdüğü Mars'ta, hızları saatte 200 km’ye varan fırtınalar oluşabiliyor.

ve asıl neden, en onemlı neden. Buraya dikkat

3) Mars’ın Dünya’ya nazaran en büyük dezavantajı, manyetik dinamo görevi gören iç çekirdeğinin 4 milyar sene önce hareketini durdurmuş olması. Bu nedenle Mars’ın atmosferini kozmik ve yanıcı güneş ışınlarından koruyan bir manyetik kalkanı bulunmuyor. Bu olumsuzlukların üstüne, güneş ışınlarına daha fazla maruz kalan Mars, atmosferini eriten şiddetli fırtınalara maruz kalıyor.

Sonuç olarak manyetik alan olmaması ve çok ince atmosfere sahip olması Mars’ı uzay radyasyona karşı savunmasız kılıyor.

Ozetle Mars bızım aradıgımız dogru yer degıl. Amerıkalılar orada ne arıyor sızce ? Yasam arıyoruz cumlelerının arkasına sıgınmıs olabılırlermı ? olası zengın uranyum, bor, petrol, altın veya baska bılınmeyen hammadde kaynaklarımı cezbedıcı olan onlar ıcın. Kımbılır ?

 

 

 

 

 

Birde bakıyosun alien ve predator bide visitors gibiler çıkyıo

gencler açıklık getirmek borç oldu bana...1 ve 2 ve 3 resimlerde çekim acısına bakın yandan ve sağdan ve cekim gitgide tam akrşı pozisyon cekimine gelmiş ilk yandan almış kaya tam ortada göz yanılması az drinlemesine bakarsanız kaya derinsel soldaki kayanın ardında 2.resimde kaymış objektif direk karşıdan almış soldaki kayanın ardı görüldüğü gibi yok halbuki eminim orjinalı oslaydı o kaya yıne orda dır eminim...açıya bağlı bir ilizyon desek daha iyi...sonra ki büyük kaya yanındaki küçüçük bir taş yada kaya ilk yok sonra var gibi..yıne acı birinde önden direk cekilmiş diğerinde hafifi falsolu yandan kaya büyük herlade kapatacak görüntüyü...az mantalitecik desek hihihih

mahirgyilmaz, bizi aydınlattıgınız ıcın tesekkur ederiz. Olabılır tabıkı. Her olasılıgı degerlendırmek lazım. Diger arkadaslarım adına konusamam ama kendı adıma soylemek gerekırse tum goruntulerde evet budur demeyı sevmıyorum. Ihtımallerı ortaya koymak, bılımsel verıler sonucunda mumkunse seceneklerı aza ındırgemek nıhayetınde arastırmalar, deneyler netıcesındede dogru karara varmak en uygun olanıdır. Yuksek musadenızle sızden soyle bırsey ıstırham etsek. Az mantalıteciginizi dıger resımler ıcınde devreye sokup bızı aydınlatırsanız bızı cok memnun edeceksınız.

Saygılarımızla

Saygı her daim bilgiye Ra kardeşim resimlerle göstermeye çalışacaktım ama yüklemekte sorun cıkıyor işarteleyerk koyacaktım öyle yazmayla ben bile zor anlarım ...diğer resimlerde ki şu NASA gelen görüntülerde her zaman oynama yapar rötüş dersek daha doğru gecmişte aya cıkışatat yaşadaık malum resimlerdeki artı izleri kes yapıştırlar vs..neyse rötüşlarda resimlerde akatrıma balı hatalr insanlar yada bizxler aa bak bune şune demesin diye düzeltilıyor ve en güzel şekilde arz ediliyor bana neden ilk hemen sıcak sunarlar düzeltip kosunlar der gibisin hayır o kadar resimden arada gözden malum kaçan olur bu şuna benzer ben fırıunda çalışıyorum yada lokantada ama ne sıcak ekmek nede enfes yemek yemem kokusuyla doymuşumdur...adamlar artık önemsemıyor amann bunda ne var b une küçük ama bize büyük göz ardı ettiklerinden bize bir anda sertis ediliyor malum bizde doktrin yazıyoruz halbu ki kimsenin bizden bişey sakladıgı yok olsa idi şuan biz yoktuk..ALLAHU ALEM amerikaya güç vermesin..neyse sıvı akan resim malum süper bişiy amma velakin o sıvı mı değil mi bilemem atmosfer ve yerçekimi yok akışkanlık biraz abartılı orda..o resim için ne dersem yalan olur bende hayretteyim ..

Arkadaşlar ben bir kaç bilgi eklemek istiyorum.Bizim ayımızda şu anda bir ufo üssü var ve bunu sadece devletler biliyo... ve sanırım obama bu yüzden oraya gitme planını astı.

Ay üstü mü? Atma beko din kardeşiyiz

ha gayret arkadaslar,, kaplumbaga hiziylada olsa gercege  yaklasiyoruz, ama butun bulgulari kendi standartlarimiza gore degerlendirmek biraz tutuculuk olmuyormu? bizler atmosfer disina mavi topumuzdan emanet aldigimiz ve bitincede alelacele geri eve dondugumuz hava ve suyla cikmiyormuyuz? oysa evrendeki milyarlarca galaxide  bizim zeka seviyemizin ustunde ve belkide altinda degisik yapida varliklar olamazmi?  onlarin yasam sekil ve sartlari bizler gibi olmaya bilir. en azindan dunyamizi ornek alalim colde 50-60 derecede yasayan deve,akrep vs gibi canlilarimizda var,kutuplarda -40,50 derecede yasayan penguenlerimizde..okyanuslarin yuzeyindeki canlilarla tabanindakilerin arasinda gerek yasam gerekse yapi yonunden daglar kadar fark var,simdi gerek yapi gerekse yasam tarzi yonunden,sizce -140 derecede yasayabilecek canli yokmdur uzayda,?  bence artik su ( home alone)filminden vaz gecelim. belki evde yalniz olabiliriz ama orda uzaklarda bir yerlerde iyi veya kotu komsularimiz var... bu arada beko34 kardesim.. obama ay yolculuklarini askiya almadi ,, sadece daha ucuz ve hizli diye onlar (gri renkli komsularimiz) buraya geliyorlar bizler sadece nasa ve diger buyuk abilerimizin bize uygun gordukleri kadarini goruyor ve biliyoruz ,oysa bizlerden gizli okadar mesafe kat edildiki .. oysa memlkette hala millet youtube u kirmaya ugrasiyor  sizce bu web sitenin yasaklanmasinin sebebi sadece bir kac devlet buyugune yapilan hakaret ve terormu? dunyanin hicbir cografyasinda bizde oldugu kadar uzaya  merak ve ilgi yok ,acaba nasaya bu kadar bilim adami transfer eden bir cografya daha varmidir yeryuzunde?..uyanin artik ,ziira ilerde teknoloji kimdeyse o hayatta kalacak,   ilmin ve teknolojinin gunahi olmaz  ....

Son ResimDe üzerinden geçiLen ve iÇinden sıVı akan mateRyaL baNa saNki biR sümükLü böCeği ezmeYi ve İçindeN SıVısıNıN akmaSı iLe beNzerLik gÖsteRdi...

.

.

.

yahu bu resmen aracın tekerler izi kaya falan değil.

BENCE BU KAYA YA BENZİYOR ÇÜNKÜ: ORDAKİ İZLER TEKERLEK İZİ OLSAYDI O İZLERİN DEVAMI DA GÖRÜLÜRDÜ EN AZINDAN AMA BENCE BU ÇOK DOĞRU BİRŞEY...