IŞINLAMA

Çin’den ‘kuantum ışınlama’ rekoru
Çinli bilim insanları, Micius adlı uydu aracılığıyla bu zamana kadarki en uzak ışını gönderdiler.
Çin’den ‘kuantum ışınlama’ rekoru
19 Haziran 2017 - 10:20:28Hürriyet Haber
Çin, Micius adlı uydu aracılığıyla 1200 kilometre uzaklığa foton (Boşlukta 300 bin km/sn’lik bir hızla yayılan ışık taneciği veya enerji kuantumu) göndermeyi başardı. Bu zamana kadarki en uzak ışını gönderen Çinliler, mesajı Dünya’nın yörünge altına ulaştırdı. Işınlar, başka bir tarafta da dinlenebilecek ya da görülebilecek mesajların ulaşabileceğine dair umutları yeşertmiş oldu.

Amerikan Bilimsel Gelişme Birliği’nin değerlendirdiği Nature Dergisi’nde çıkan makaleye göre geçen yıl Jiuquan’dan fırlatılan Micius uydusu uzak mesafeye rağmen ufak nesneleri gönderip bilgi toplanmasında kullanılabilecek. Kanadalı ve Çinli bilim adamları, geçen yıl fiber optik ağda bir yerden diğerine bilgiyi, fiziksel herhangi bir şey üzerine yüklemeden aktarmayı başarmıştı. Araştırmada, bir fotonun kuantum hali Calgary kentinde 8.2 kilometre uzağa ışınlandı

Ufoloji Forum: 

Bilim ilerlemeye devam ediyor,dünya garipliklerle dolu,bir tarafta özellikle arap coğrafyasında uyku devam etmekte,uyanıp uyanıp birbirlerini öldürmeye devam ediyorlar.

Bu hep böyle olmuştur ve oluyor ve olmaya da devam edecektir.
Nerede,ilim çinde de olsa alınız diyen peygamber efendimizin bu sözü,kimin umurunda, yazık..

Sonra hıristiyan dünyası aldı başını gidiyor diye hayıflanmaların hiç bir getirisi olmayacaktır.
Konuda geçen olay gibi bir faaliyet islam dünyasında neden olmasın,ama kim çalışacak kim düşünecek,kim araştıracak.
Lay lay lom hesabı ye iç yat uyu canın sıkıldıkça biraz savaş biraz öldür oyalan dur hesapları yapılan bir dünyada bir kesim bunu yapıyor,diğer kesim ise çalışıyor uğraşıyor.
Ondan sonra yarabbi yardım et,Allah ile din ile kandırmak böyle bir şey işte.

Hemde öyle bir çağda oluyorki yine yüz sene fark yiyecek onlar..Bizde onlara göre ivme kazanan şeyler var artık ama arada çok mesafe oluşmuşlukta var.
Uzayda gezegen keşfetmek aldı başını gidiyor,yeni uzay teleskopları,yeni uyduları gönderiyorlar,içimde geç kalınmışlık duygularını depreştiriyor bunlar,can sıkıcı oluyor.Daha yörüngede bir uzay istasyonunun içinde bile değiliz,yine onların tekelinde,hatta biraz daha ileri gidip umutsuz bir şekilde göçüp gideceğiz bu gezegenden diyeceğim.

Bizler yine fena durumda sayılmayız,Avrupa ile bizim aramızdaki fark yavaş yavaş kapanıyor yada kapanacak gibi duruyor,ama bizim ile arap dünyasındaki fark çok açık ortada,Avrupa ile ortadoğu arasındaki fark ise belirttiğiniz gibi tahmini yüz sene sayılabilir..